9. Uluslararası Biyomekanik Kongresi

9. Uluslararası Biyomekanik Kongresi 19-22 Eylül 2018 tarihleri arasında Eskişehir'de organize edilecektir (http://www.biomeccon.org/2018/). Kongremize Biyomekanik başlığı altında araştırmalar yürüten Spor, Mühendislik, Sağlık ve Fen bilimleri alanlarından bilim insanları katılacaktır. 

 

Kongremiz uluslararası nitelikte olup tüm alt disiplinler için ayrı ayrı bilim teşvik ödülleri verilecektir. Ayrıca Prof.Dr. Zeki Korkusuz ödülü tüm alanları kapsayacak şekilde planlanmış olup ve özellikle genç bilim insanları düşünülerek maddi destek içermesi sağlanmaya çalışılmıştır.

 

Dört adet "Keynote Oturum", 8 adet "Invited Session" ve 4 adet ''Çalıştay'' planlanmış durumdadır. Bunlara ek olarak 264 adet sözel bildiri kabul edilecek ve 10 dk sunum ve 15 dk tartışma süresi tanınacaktır. Bildiri adedi ve bilimsel değerlendirmeler doğrultusunda poster bildiri de kabul edilebilecektir. Yoğun bilimsel programın yanı sıra, şehrimizin kültürel, tarihsel ve sosyal boyutlarının kapsam içerisine alındığı "sosyal program" sunulacaktır.